OYAK Çimento çatısı altında faaliyet gösteren OYKA Kağıt Ambalaj San. ve Tic. A.Ş., kraft kağıt ve kraft kağıttan mamul torba üretimi konularında faaliyet göstermektedir.

2003 yılına kadar kağıt işleyen konumundaki OYKA, SEKA Çaycuma Fabrikası'nı satın alarak bu tarihten itibaren kağıt üretir duruma geldi.

Türkiye'nin faaliyet gösteren tek entegre kraft kağıt fabrikası olan OYKA Kağıt Ambalaj’ın, kağıt üretiminde yıllık üretim kapasitesi 100.000 ton/yıl olup, kağıt torba üretiminde 220 milyon adet/yıldır.

Tesiste, Esmer Sülfat Selülozu, Standart Kraft Kağıt, Ambalaj Kağıdı I-II-III, Klupak Kraft Torba Kağıdı, Yaş Mukavemet Kağıdı, HP Klupak Kraft Torba Kağıdı ve Krafliner kağıdı üretilmektedir.

Ana hissedarımız OYAK'ın vizyon, misyon ve değerleri doğrultusunda;

Vizyonumuz

Çimento kullanım alanlarını geliştiren, dünya pazarlarında etkin rol oynayan, saygın, lider ve güvenilir bir şirket olmak.

Misyonumuz

Topluma ve çevreye saygılı, verimli, etkin ve yüksek sorumluluk bilinci içerisinde çalışarak sürdürülebilir kârlılığı sağlamak.

Değerlerimiz

Yaratıcılık / Şeffaflık / Dürüstlük / İnsana ve Çevreye Saygı / Müşteri ve Çalışanların Mutluluğu / Mükemmeliyet / Rekabetçilik / Güvenilirlik / OYAK Kültürü

Fabrika Bilgileri

Selüloz ve Kraft Kağıt Fabrikası

2003 yılında satın alınan, Türkiye'nin faaliyet gösteren tek entegre kraft kağıt fabrikası olan tesis, yıllık 100.000 ton kağıt üretme kapasitesine sahiptir. Tesiste, Esmer Sülfat Selülozu, Standart Kraft Kağıt, Ambalaj Kağıdı I-II-III, Klupak Kraft Torba Kağıdı, Yaş Mukavemet Kağıdı, HP Klupak Kraft Torba Kağıdı ve Krafliner kağıdı üretilmektedir.

  • YERİ: Çaycuma
  • KURULUŞ TARİHİ: 1963
  • OYAK İŞTİRAK TARİHİ: 1998
  • OYAK GRUBU PAYI: %100
  • FAALİYET KONUSU: Kraft Kağıt


Kağıt Torba Fabrikası

Çimento ve çimento dışı sektörlerde müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 3 hat ile hizmet veren kağıt torba fabrikasının toplam kapasitesi yıllık 220 milyon adettir. Fabrikada gıda, tohum, kimya, maden, alçı-yapı kimyasalları ve çimento sektörleri için 8 renkli baskı makinesi Türkiye'de ilk kez tesiste devreye alınmış ve sektörün kullanımına sunulmuştur.

Kariyer Fırsatları Kariyer fırsatlarını görmek için lütfen tıklayın.
X
OYKA Adana Fabrikası, Adana Kağıt Torba Fabrikası adıyla üretime başladı.
OYKA Çaycuma Kağıt Fabrikası, SEKA Çaycuma Müessesesi adıyla kuruldu.
OYAK, OYKA Adana Fabrikası’nın % 50 hissesini satın aldı. 
OYAK, OYKA  Adana  Fabrikası’nın kalan % 50 hissesini satın aldı. 
OYKA, Özelleştirme İdaresi’nden SEKA Çaycuma Fabrikası’nı satın aldı.
OYKA Biokütle kazanı devreye alındı.
OYKA Çaycuma Torba Fabrikası  I.hat  kuruldu.
OYKA Çaycuma Torba Fabrikası  II.hat kuruldu.
Adana Fabrikası kapatıldı, tüm makine ekipman Çaycuma’ya nakledilerek  Torba Fabrikası  III.hat kuruldu.
Bobin ambalaj makinesi devreye alındı.
Petrokok öğütüm tesisi devreye alındı.
OHSAS 18001 İs Sağlığı ve Güveliği Yönetim Sistemi ile ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgelerini aldı.